October 2017 ‘I Make a Difference’ award winners

Congratulations to the following staff members who received the “I Make a Difference” award from their colleagues during October:

Adult Learning Center:  Maura Tipping, Alice Thomas, Dan Stringent

Bayside Elementary: Rebecca Pederson, Tracy Taylor

Bayside High:  Ryan Kurpiel, Derek Richburg, Daniel Keros, Diana Scofield

Bayside Middle: Towanna Hunter, Sheila Snead, Nancy Hardison, Matt Cornelison, Jennifer Bryan-Mendez

Bayside Sixth Grade Campus: Tammy White, Ronald Grooms

Brandon Middle:  Margaret Sun, Barbara Howerin, Megan Graman, Karen Palandro, Tina Ibroni

Christopher Farms: Viola Olds, Darlene Rodriquez, Jacqueline Cochran

Cox High: Ana Cingel, Melissa Rusak, Michael Kelly

Creeds Elementary: Debbie Brooks, Debbie Veseskis, Marilyn Haste, Mia Smith

John B. Dey Elementary: Cheryl Layman, Allie Stava

First Colonial High: Barbara Duncan and Sam Scarborough.

Green Run High: Tim Gamble, Custodial Staff, Cafeteria Staff, Jean Glendon

Green Run Elementary: Jennifer Moran, Denise Knox, Suzanne Zeltmann, Mandy Heindl

Kempsville High: Amber Coponiti, Gil bantay, Kathy Fernandes, Lauren Teed, Troy Saunders

Kempsville Meadows Elementary: Yecenia Ramos, Danielle Devereaux, Charisse French, Krystal Rastetter, Valerie Sankey

Kempsville Middle: Brandy Bertucci, Amy Bowles, Molly Bertsch, Heidi Yeager

Landstown Middle: Jennifer Beach,Sarah Simonetti, Emily Wilson

Larkspur Middle: Lesley Groves, Christi Lowe, William Johnson, Anna Bailey

Lynnhaven Midde: Michelle Dunstan, Adam Swindell, Trish Bruwelheide, Patti Simons, Allison Krebs

Newtown Elementary: Katie Lewis, Lei Dunn, Cecilia Burns, Ashley Bailey 

North Landing Elementary: Karen Clevinger, Lynn Baker, Angie Gonzales

Ocean Lakes High: Terry Brackett, Jocelyn Dizon, John Williams

Princess Anne High: John Boyd, Sheila Gorham

Red Mill Elementary: Ashlyn Parker

Renaissance Academy: Nicholas Franklin, Jeremy McQueen, Stephen Orr, Darrell Ervin

Salem Elementary: Melissa Taylor, Heather Wren, Lindsey Olinda, Kathy Rheinhart, Lisa Purcell

Salem High: John Byzewski, James Perry, Christa Vogt, Skip Heyman

Salem Middle: Anna Hastey, Linda Baum, Yasoda Mukkamala, Ilene Shames

Shelton Park Elementary: Judy Middleton, Jill Robinson, Sara Sturdevant, Luz Bonet

Special Education Annex: Maureen Allison

Strawbridge Elementary: Leslie Wildman, Lori Nye, Kathy Scott, Karen Lucka-Beristain, Colleen Spirelis

Tallwood Elementary:  Melissa Duff

Thalia Elementary: Bridget Seute, Denise Montgomery

Virginia Beach Middle: Dale Williams, Maurice Cullen, Matt Muller, Louise Jeffries

Windsor Woods Elementary: Timothy Trask

View photos below of select award winners submitted by school media liaisons.

Tell your friends! FacebooktwittermailFacebooktwittermailFollow us! FacebooktwitteryoutubeinstagramFacebooktwitteryoutubeinstagram

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *